eTwinning-ABC

Bierzemy udział w kolejnym projekcie na platfomie eTwinning o nazwie "ABC". Projekt przeznaczony jest dla uczniów klasy 2, którzy będą tworzyć słowa i wiersze zaczynające się na poszczególne litery alfabetu. Realizację poszczególnych zadań będziemy zamieszczać tutaj.

Prezentacja projektu

Zachęcamy również do śledzenia profilu naszego projektu na instagramie, na którym zamieszczane są relacje z poszczególnych zadań projektowych przez partnerów z innych krajów.

Instagram projektu ABC

Z okazji zbliżającego się dnia eTwinning, który przypada 9 maja uczniowie klasy 2 z liter zapisanych na kartkach stworzyli życzenia, natomiast nauczyciele biorący udział w projekcie, z narysowanego przez uczniów logo stworzyli przydzielone litery w aplikacji Phinish aby uwotrzyć wiadomośc na dzień eTwinning.

- - abc-twinning-message.jpg

- - happy-bday-etwinning.jpg

Uczniowie klasy 3 zagrali w gry online na wordwall oraz quizlet aby powtórzyć znane już im słówka.

- - online-games-abc.jpg

W poniedziałek 4.03.2024 r. klasa 2 wzięła udział w spotkaniu online ze Szkołą Podstawową z Sivas w Turcji. Uczniowie mieli okazję przedstawić się po angielsku, powiedzieć kilka słów o sobie, a także zadać kilka pytań kolegom i koleżankom z drugiej szkoły.

- - abc-ss-meeting.jpg

Następne zadanie projektowe polegało na tym, że 1 szkoła pisze zadanie matematyczne na dodawanie, a druga mówi to w formie video. Naszym partnerem w tym zadaniu została Szkoła Podstawowa z Sivas w Turcji.

Calculation ABC

Kolejnym zadaniem uczniów było zatańczenie "Alphabet Song" oraz powiedzenie na głos przydzielonej litery "O".

Alphabet Dance Song

Uczniowie z 16 krajów wspólnie z nauczycielami utworzyli "pyszny" alfabet powstały z różnych produktów spożywczych.

Food alphabet

Uczniowie klas 1-3 wspólnie stworzyli słowniczek obrazkowy. Najpierw wypisali słówka na tablicy, następnie wybierali obrazki korzystając z darmowych stron m.in. z canvy, pixaby czy rawpixel. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć poniżej, a także naszego słowniczka.

ABC Audio-Pictionary

- - abc-audio-pictionary-3.jpg

- - abc-audio-pictionary-2.jpg

- - abc-audio-pictionary-1.jpg

W ramach kolejnego zadania projektowego uczniowe stworzyli litery "y" oraz "r" z produktów spożywczych.

- - letter-y-collage.jpg

- - letter-r-collage.jpg

Uczniowie klasy 2 logowali się na platformę projektu, aby na forum napisać słówka związane z jedzeniem zaczynające się od konkretnych liter alfabetu.

- - food-abc1.jpg

- - food-abc.jpg

Uczniowie klasy I dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

- - e-safery-rule-abc.jpg

- - e-safety-abc.jpg

- - e-safety-abc-1.jpg

Uczniowie klasy 1 stworzyli plakaty, gdzie w formie graficznej przedstawili jedną z reguł projektu eTwinning ph. "Be Nice" , natomiast uczniowie klasy 2 słownie powiedzieli tę regułę.

Project rule - Be Nice

- - projet-rule1-abc.jpg

- - project-rule-abc.jpg

Prezentacja uczniów

Uczniowie z 16 krajów wspólnie stworzyli plakat reklamujący projekt.

- - poster-2.jpg

Wybieramy literki do wspólnego dla wszystkich krajów plakatu naszego projektu.

- - kolaz-plakat-abc.jpg

- - plakat-abc.jpg

Ze zdjęć loga narysowanych przez uczniów klasy II, stworzyliśmy literę "W" do napisu na dzień eTwinning dzięki aplikacji Phinish.

- - literka-w-abc.jpg

Wybrana przez naszych uczniów propozycja logo projektu "ABC"

- - logo-abc.jpg

Uczniowie klasy II narysowali propozycje loga projektowego, wspólnie wybraliśmy jedno jako propozycja naszej szkoły.

- - kolaz-logo-abc.jpg